Aktuálne

VIANOČNÉ NÁKUPY

Vianoce by mali byť sviatkami pokoja, šťastia, rodinnej pohody, ale aj hojnosti. My však vieme, že v mnohých rodinách to tak nie je. Po celý rok žijú skromne a Vianoce nie sú výnimkou… Preto sme sa aj tento rok rozhodli, že sa pokúsime v rámci svojich možností aspoň v niektorých rodinách zabezpečiť, aby im na vianočnom stole nič nechýbalo a zostalo aj čosi na nový rok…

Svojou návštevou sme prekvapili 10 ťažko skúšaných rodín z celého Slovenska – od Jelky po Sninu. Boli to rodiny detí z nášho tohtoročného letného tábora. O našej návšteve a úmysloch vôbec netušili, za čo vďačíme všetkým zainteresovaným starostom, riaditeľom škôl, učiteľom, pracovníkom krízových centier, podnikateľom, členom Detskej organizácie Fénix…

Urobili sme im veľké vianočné nákupy potravín, hygienických potrieb a tovaru pre domácnosť, aby sme aspoň na istý čas odbremenili ich napätý rodinný rozpočet. Deti sa potešili možnosti vybrať si sladkosti podľa chuti, také, ktoré dostávajú len výnimočne alebo ich ešte nikdy neochutnali. Nakúpili sme aj školské pomôcky a doplnky do detských izbičiek.

Niekoľkohodinové nákupy sme zakaždým zakončili príjemných posedením v cukrárni.

Toto všetko by sa neudialo, keby nebolo ochoty, nadšenia a spolupráce desiatok ľudí..

Ďakujeme za finančnú a materiálnu podporu:

  • spoločnosti LIDL Slovensko
  • spoločnosti DM drogerie markt
  • manželom Suchobovcom z Bratislavy
  • manželom Šmidákovcom z Nitry
  • manželom Köhlerovcom z Košíc
  • pánovi Róbertovi Zvarkovi zo Žiliny
  • a pánovi Júliusovi Šabovi a spoločnosti Motor-Car Bratislava za požičanie auta

Ďakujeme všetkým, ktorí svojim dielom prispeli k tomu, aby mnohé deti z nášho tábora (dovedna takmer 45) prežili nielen krásne, ale aj štedré Vianoce!


SMUTNÉ OSUDY DETÍ Z NÁŠHO TÁBORA

O ťažkom a často smutnom živote niektorých našich táborových detí postupne zverejňujú reportáže naši priatelia z televízie. Toto sú najnovšie z nich:


TÁBOROVÉ VIDEO 2018!


Do tábora zavítala niekoľkokrát aj televízna kamera. Ponúkame vám ich všetky, aby ste sa potešili s nami…


TÁBOR 2018 ZA NAMI…

Letný tábor v roku 2018 sa stal minulosťou… 115 detí z ťažko skúšaných rodín z celého Slovenska prežilo nezabudnuteľných 11 dní v krásnom prostredí areálu Hotela Lomnistá neďaleko malebnej dedinky Jasenie v okrese Brezno.
Tohtoročný tábor zorganizovalo OZ Štvorlístok deťom v spolupráci s Nadáciou Televízie Markíza a Slovenským olympijským výborom.
V Galérii nájdete všetky fotografie a videá, v ktorých uvidíte, čo všetko zažili deti každý táborový deň.


DETI DEŤOM

Symbolicky, na Medzinárodných deň detí, sme od detí zo Školského klubu a ZŠ na Mudroňovej ulici v Bratislave prevzali niekoľko obrovských škatúľ s novými uterákmi, osuškami a hygienickými potrebami. Ide o materiálnu pomoc pre naše táborové deti, ktorá vznikla ako výsledok školskej zbierky.

Veľká vďaka patrí pani Janke Trnkovej, vedeniu školy a všetkým deťom a ich rodičom!


HRALI SME TENIS PRE DETI

Vyše 40 hráčov sa zúčastnilo na ďalšom ročníku benefičného tenisového turnaja vo Zvolene Eurocup 2018. Výťažok zo štartovného a dobrovoľných príspevkov putoval aj tentokrát na organizáciu detského letného tábora nášho občianskeho združenia. Tento rok sa vyzbieralo 1500 eur a viacerí hráči sa rozhodli, že sa 1. júla zapoja aj do našej táborovej akcie Obleč si svoje dieťa, v rámci ktorej oblečú a obujú do nového deti z tábora.
Ďakujeme všetkým, že preukázali dobré srdce!


Dr. MAX NAŠOU STÁLOU OPOROU

„Kiež by ste z toho museli použiť najmenej“, takto nám zaželali priatelia zo siete lekární Dr. Max, keď nám dnes odovzdávali materiálnu pomoc pre tábor. Zdravotnícky materiál a nevyhnutné lieky nám venovali už po 5-ty krát.

Ani dlhoročnú spoluprácu nepovažujeme za samozrejmosť a sme radi, že v spoločnosti Dr. Max máme oporu aj tento rok. Naši táboroví lekári budú mať nachystané všetko potrebné, aby sme sa mohli o deti postarať v každom okamihu pri akejkoľvek udalosti, ktorá bude vyžadovať ich ošetrenie. Veríme, že želanie priateľov z Dr. Max bude vypočuté a zástupy detí v táborovej čakárni budú motivované iba ich tradičnou snahou získať za návštevu u táborového lekára vitamín, lízanku či náplasť so zvieratkom…

Ďakujeme aj tetám magistrám z lekárne Dr. Max v obchodnom centre Bory Mall za prípravu všetkého potrebného, aj za ich úsmev!

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!


DŽÚSIKY PRE DETI

Náš dlhoročný priateľ Mirko Buľovský z organizácie Parasport24, ktorá sa venuje projektom pre ľudí so zdravotným postihnutím, sa s nami opäť podelil o materiálnu pomoc od spoločnosti Vitar Slovakia z Vrútok a našim deťom do tábora venoval veľa, ale naozaj veľa, džúsikov.

Ďakujeme za seba, aj za deti!


PRÍPRAVY NA TOHTOROČNÝ TÁBOR V PLNOM PRÚDE

Tohtoročný tábor sa nezadržateľne blíži. Začína sa už 24. júna a po prvýkrát ho privíta nádherné prostredie Hotela Lomnistá pri obci Jasenie neďaleko Podbrezovej. Tento rok sa koná s podporou Nadácie Markíza, Slovenského olympijského výboru a Detskej organizácie Fénix.
Prípravy sú už v plnom prúde. Sklad za zapĺňa potrebným tovarom, darčekmi aj materiálnou pomocou pre deti. Vedúci už dolaďujú posledné detaily programu. Keďže mnohé má byť pre deti prekvapením, nemôžeme z neho veľa prezrádzať. Realizačný tím je kompletný a pripravuje sa aj rekreačné zariadenie.
Tešíme sa na vyše stovku detí z celého Slovenska!


OBLEČ SI SVOJE DIEŤA – už 1. júla

Milí priatelia!
Termín letného tábora pre deti z ťažko skúšaných rodín sa nezadržateľne blíži. Žiaľ, po 22 rokoch bude posledný. Veľmi si želám, aby zo všetkých ročníkov bol ten najlepší a najkrajší. V kútiku duše dúfam, že aj naposledy sa ku mne pridáte a splníme sen všetkým deťom, ktorých bude aj tento rok vyše stovky. Usilujem sa o to, aby si okrem zážitkov odniesli domov aj potrebnú materiálnu pomoc, vybavenie do školy a hlavne, nové oblečenie či obuv.
Minulý rok, i v tých predošlých, sa nám spoločne podarila veľké vec, keď sme nenechali v tábore žiadne dieťa a všetky do jedného sme obliekli a obuli do nového. Nepovažujem za samozrejmosť, že opäť prídete. Preto sa len opatrne a s pokorou obraciam na Vás s prosbou, či sa pridáte aj tento rok…

Akciu sme naplánovali na nedeľu, 1. júla. Výnimočne by sme sa stretli už priamo v tábore, ktorý sa tento rok uskutoční na novom mieste. Je cca 10 minút jazdy autom ďalej, ako bývalé zariadenie a tajne dúfam, že vás to neodradí.

Termín stretnutia: 1. JÚL (nedeľa) o 12:00 h.
Miesto stretnutia: Hotel Lomnistá, Jasenie (neďaleko Podbrezovej); www.hotellomnista.sk

Opäť dostanete ku každému dieťaťu vypracovaný návrh potrebného oblečenia. Opäť nás bude čakať s naskladneným tovarom Hypermarket Tesco Extra v Banskej Bystrici (naskladnia viac tovaru ako minulý rok) s vyhradeným personálom aj pokladňami. Samozrejme, nákupy je možné uskutočniť v ktorejkoľvek predajni. Predpokladáme, že cca medzi 17:00-18:00 h. sa postupne vrátime s deťmi do tábora, kde nás bude čakať malé občerstvenie a po skúsenostiach spontánna módna prehliadka detí v novom oblečení.
Priatelia, deti prichádzajú do tábora v slušnom a čistom oblečení, žiaľ, často je na hranici životnosti, v žalostnom stave a jeho množstvo je absolútne nedostatočné. Do tábora si prinesú prakticky všetko, čo majú doma a ani nepretržitá prevádzka práčovne nedokáže vyriešiť jeho nedostatok. Aj tentokrát chceme kúpiť deťom oblečenie a obuv namieru, aby nemuseli chodiť v obnosenom šatstve, oblečení po starších súrodencoch a cudzích deťoch.
Počet detí, ktoré ste ochotní obliecť, záleží od Vašich finančných možností. Či oblečiete jedno, dve alebo tri deti nie je podstatné. Každé oblečené dieťa je pre nás obrovská pomoc, nehovoriac o pocitoch a šťastí samotných detí, ktoré Vám to dajú určite najavo. Oblečenie a obutie jedného dieťaťa, podľa našich skúseností, vychádza v priemere na 150-200 eur.
Milí priatelia, ak máte záujem zapojiť sa, budem nesmierne rád! Prosím, dajte mi vedieť (na email herman@markiza.sk), či s Vami môžem rátať a koľko detí by bolo vo Vašich silách obliecť.

Ďakujem Vám za seba, aj za deti!
S úctou a pokorou Patrik Herman


BLÍŽI SA TÁBOR 2018!

Pozrite si nasledujúce video. Toto všetko sme zažili v minulom roku…