Tábor

Už 20. ročník letného tábora sa uskutoční v dňoch 25. júna až 7. júla 2017 v rekreačnom zariadení Lesák v Tajove, v prekrásnom prostredí na úpätí Kremnických vrchov, približne 12 km od Banskej Bystrice.

VÝBER DETÍ:

Každý rok prijme tábor 110-120 detí z celého Slovenska. Deti vo veku 10-13 rokov vyberajú starostovia a primátori obcí a miest, pracovníci obecných úradov, sociálni pracovníci, riaditelia škôl, pedagógovia, občianske združenia, krízové centrá. Deti majú celý pobyt v tábore zdarma. Základnou podmienkou je zlá ekonomická a sociálna situácia, tragická alebo iná vážna udalosť v rodine (úmrtie rodičov, súrodencov, útek pre tyraniou a pod.). Pre deti je pobyt súčasne odmenou za vynikajúce výsledky v škole alebo v mimoškolskej činnosti.

FORMY POMOCI DEŤOM:

V rámci možností deťom pomáhame aj po materiálnej stránke – o.i. kúpou oblečenia a obuvi počas každoročnej veľkej táborovej akcie Obleč si svoje dieťa!, v rámci ktorej zavítajú do tábora desiatky štedrých ľudí, ktorí sú ochotní za vlastné peniaze deti obliecť a obuť (viac informácií v záložke Aktuálne). Deťom zabezpečujeme aj rozsiahlu materiálnu pomoc (mikiny, tričká, šiltovky, hygienické potreby, uteráky a osušky, školské ruksaky a školské pomôcky…), ktorú dostávajú počas tábora alebo na jeho konci (formou objavenia táborového pokladu) a odnášajú si ju domov. Deti absolvujú aj kompletné očné vyšetrenie, vrátane bezplatného odovzdania nových okuliarov.

(Toto sme zažili v roku 2016)

O TÁBORE VŠEOBECNE:

Deti sú rozdelené do 10-tich oddielov, v ktorom je 10-11 detí. O každý oddiel sa stará oddielový vedúci. Program zabezpečuje hlavný vedúci tábora Patrik Herman (televízny moderátor) a programová vedúca tábora Martina Briestenská (členka Detskej organizácie Fénix). V tábore sú po celý čas prítomní dvaja lekári a psychológ. Na príprave a organizácii tábora sa podieľajú takmer dve stovky dobrovoľníkov z radov lekárov, záchranárov, psychológov, vojakov, príslušníkov polície či hasičského zboru, spevákov a hercov, študentov, desiatky podnikateľov, a to vo svojom voľnom čase a bez nároku na akúkoľvek odmenu. Fotogaléria z roku 2016

K najväčším zážitkom detí patrí jazda s hasičmi na motorových člnoch po priehrade, ukážka práce hasičov a záchranárov, návšteva príslušníkov polície a špeciálnych policajných jednotiek, výlet do vojenských kasární či na vojenské letisko. Súčasťou programu je aj výlet do Banskej Bystrice, či už na návštevu 3D filmového predstavenia alebo na koncert, ktorý organizujeme na Námestí SNP v Banskej Bystrici a na ktorý pozývame všetky deti z mesta a okolia.

Deti sa stretávajú s viacerými známymi tvárami z televíznej obrazovky. Do tábora v minulosti zavítali Zuzana Smatanová, Kuly so skupinou Desmod, Martin Harich, Peter Cmorik, Tomáš Bezdeda, Kali a Petr Pan, Adela Banášová, skupina No name, kúzelník Talostan či hokejista Janko Lašák, mnohí z nich opakovane. Každoročne prídu deti zabaviť šermiari zo skupiny historického šermu Ricasso či Majster N.